PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1065}

Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
8,0 726 439
ocen
8,0 10 1 726439
8,2 44
oceny krytyków
Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia
powrót do forum filmu Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia

Obejrzałem ten film kilkanaście razy (jak i resztę z trylogii), ostatnio ze 3 lata temu, pomimo 20 lat od premiery dalej powala, pod każdym względem. Niesamowite, że dzieło Jacksona po tylu latach nadal potrafi wzbudzić we mnie tyle emocji, co przy pierwszym obejrzeniu. Najdoskonalsza ekranizacja w historii kina. Niedościgniony wzór do naśladowania. Tym bardziej zaskakujące jest to, że "Rings of Power" przy jeszcze większym budżecie jest produkcją, która pod żadnym względem (no może jedynie poza efektami specjalnymi, no ale to już rozwój technologii na to pozwolił) nawet nie dorównała temu, co stworzył Jackson. We "Władcy Pierścieni" nawet napisy końcowe większość ludzi ogląda, po to tylko, by raz jeszcze posłuchać najlepszej filmowej ścieżki dźwiękowej jaka kiedykolwiek powstała.

ocenił(a) film na 10
Pablo1919

Rings of power wizualnie też jakoś nie powala. Jackson włożył w Wladcę cały swój wysiłek artystyczny i warsztatowy, który to zaskutkowal rozmachem który do dziś robi wrażenie. Włączyłem sobie intro drużyny pierścienia. Przecież to jak budowany jest klimat i wejście w historie to nie mam pytań. Ten badziew od Amazona kwituje usmieszkiem żenady.

ocenił(a) film na 10
ogroszary

Dokładnie. Rings of Power nie ma za grosz klimatu. Już nawet seriale fantasy z lat 90-tych typu Xena czy Herkules wypadają ciekawiej niż to "dzieło" Amazonu, które dziełem jest chyba tylko dla krytyków, bo na pewno nie dla widzów.

ocenił(a) film na 10
Pablo1919

Ha, właśnie skończyłem oglądać, mnie również Amazonowy gniot natchnął, żeby wrócić do Tolkienowskiego uniwersum, po... W sumie to rok czy 2 lata temu trylogię oglądałem ostatnio. Po prosu się do tego chce wracać. A Rivendell, jak i zresztą wszystkie inne lokalizacje, może poza "główną salą" Morii, wygląda magicznie. Nijak mają się pierścionki od Amazona do tego, z kartonowymi dekoracjami prosto z fabryki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones