PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1065}

Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
8,0 726 652
oceny
8,0 10 1 726652
8,2 45
ocen krytyków
Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia
powrót do forum filmu Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia

Oj cienko, cienko

użytkownik usunięty

Slabiutki film, calkowicie bez watku przewodniego (tyle sensu co w Tomb Raider czy Mission Impossible 2 czyli schemat: podroz, walka, podroz, walka itd). Muzyka prawie jak z Armageddon'u (brakowalo mi tylko miejscami amerykanskiej flagi). Gra aktorow taka sobie: jedynie dobrze Boromir, Sam i Legolas (pozostale to klasyczne "papierowe postacie" - w sumie moze nie z winy aktorow a scenariusza/rezysera). Dluzyzny i akcje (czasami film przypomina telenowele aby za chwile zmienic sie w sensacyjny - nie wiadomo w sumie dla kogo ma byc adresowany - dla wszystkich czyli dla nikogo?). Efekty moga byc ale bez przesady (scena narady gdzie Frodo stoi przy Gandalfie - obaj pokazani w kadrze - widac jak na dloni ze Frodo jest "wklejony" w kadr - wystarczy sie przyjzec). Niescislosci w samej narracji, jakies skoki myslowe, pomysly na korekty ksiazki i rozne idiotyzmy (np. kucyk Sama ktory to chyba zna tajemnicza metode Materializacji (przez duze M) lub ucieczka Gandalfa). Ogolnie - jak ktos lubi Harry Pottera, Gladiatora, Gwiezdne wojny - Epizod 1, lub wyzej wspomniane Mission Impossible lub Tomb Raider to wyjdzie z kina zachwycony. Jak ktos lubi np. Amelie, Moulin Rouge, Lot nad kukułczym gniazdem lub Magnolie i Billy'ego Elliot'a to niech zapomni o dobrej rozrywce.

hmmmm
Dziwaczne zestawienie,Gladiator,Gwiezdne Wojny,Harry Potter i Tomb Raider,to raz.

Mowienie ze temu komu podobaly sie takie filmy jak Amelie,Lot nad kukulczym gniazdem czy Billy Elliot wyjdzie rozczarowany z Wladcy Pierscieni?To dwa.

To tak jakbys powiedzial,ze temu komu podobala sie Lista Shindlera ,niech zapomni o dobrej rozrywce na Bolku i Lolku.

Bron Boze,nie porownuje LOTR do Bolka i Lolka,ale chcialem pokazac rownie bezsensowne porownanie jak te powyzsze,szanowenego kolegi(kolezanki?)Poke.

użytkownik usunięty
Bartek_2

Porownujmy
podobna forme przy roznej tresci ok? Rownie dobrze mozna powiedziec ze zx spectrum jest gorszy od athlona xp. Porownanie musi byc na tym samym poziomie czyli np. wspolczeny Pecet do wspolczesnego Maca (sorry za komputerowe skojarzenia). Czyli co ma Bolek i Lolek do tego. Dalej: wszystkie filmy Gladiator,Gwiezdne Wojny,Harry Potter i Tomb Raider maja ta sama cecha wspolna: Hollywoodofilie czyli przerost sensu nad trescia (zaraz zaraz, jakiego sensu nad jaka trescia?).

ocenił(a) film na 10

Re: Porównujmy ...
Oj tu to trochę przesadzasz. Wiesz zrozumiał bym porównanie Gwiezdne Wojny / LOTR i na siłę Harry Potter. Ale ten Tomb Rider? Dobra jak porównujemy Maca z PCetem to stary ty nie wyskakuj nagle z maszynką do mięsa, która jest tego samego koloru co Mac i zawiera system operacyjny Windows. A co do Star Wars i LOTRa to może zauważ, że różnią się one od Gladiatora czy Tomb Raidera także tym, że mają wielkie podłoże mitologiczno religijne. Jeśli tego nie dostrzegasz, lub sa to dla Ciebie banały to Twoja sprawa. Masz prawo tak sądzić. Ale powiedz mi gdzie jest mitologia czy religia w Tomb Raiderze?

użytkownik usunięty

Oj cienko, cienko
A ja lubię Amelię i Lot nad kukułczym gniazdem, a nie lubię Harry Pottera i Gwiedznych Wojen a jednak uważam, że ten film jest magiczny i dobrze sę na nim bawiłam (już cztery razy).
Ale z gustami się nie dyskutuje....

ocenił(a) film na 10

Pytanie
A co jeśli ktoś (czyli moja skromna osoba) :
- Lubi Gladiatora
- Nie lubi Harry'ego Pottera
- Kocha Gwiezdne Wojny (zwłaszcza Epizod 5, ale pierwszy też może być)
- Nie lubi Tomb Raidera
- Dostaje dreszczy na myśl o Mission Imposible
- Lubi Amelię
- Jest zachwycony Lotem nad kukułczym Gniazdem
- I tak średnio, ale nie specjalnie Magnolią?
To jak wg Ciebie ma się do mnie LOTR? No cóż wg mnie to nieścisłość w Twoim rozumowaniu. Wrzucarz za dużo rzeczy do jednego worka. Z tym, że jeśli czytałeś książke to wiesz, że jest to właśnie powieść o podróży podczas której były walki. A że jest to pierwsza część trylogii to inna sprawa. A co do korekt książki to się zgodzę. Mnie np. mocno zbulwersowała scena w któej Saruman i Gandalf nawalają się na laski. Była zupełnie bez sensu.

ocenił(a) film na 10

Nie porównuj kultowego dzieła do Mission Impossible 2 ani do Tomb Raider.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones