PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1065}

Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
8,0 726 707
ocen
8,0 10 1 726707
8,2 45
ocen krytyków
Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia
powrót do forum filmu Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia

Hej, piszę pracę o różnicy w tłumaczeniach z angielskiego na polski, czyli co pominięto w wersji lektorskiej i z napisami, chodzi mi o przykłady w których np. wersja ang jest różna od wersji polskiej z napisami, lub angielska od polskiej z lektorem :)

ew. podać jakieś konkretne sceny :)

Z góry serdecznie dziekuję za pomoc :)

użytkownik usunięty
Mazan1992

Ale Lotr ma wersje która była z napisami jest z lektorem i tak druga tak samo ... tu napisy nie mają związku

ocenił(a) film na 8

Okej, ale czy znasz może jakieś przykłady niepoprawnych tłumaczeń?

użytkownik usunięty
Mazan1992

ale że chodzi o Lotra?

ocenił(a) film na 8

Tak, np 1 część.

użytkownik usunięty
Mazan1992

a to nie wiem bo oglądam z lektorem Lotra :P

użytkownik usunięty
Mazan1992

choć różnice zawsze są

ocenił(a) film na 8

A no oczywiście, inaczej nie pisałbym licencjatu o tym :)

Mazan1992

Hej, najlepiej włącz sobie film na takim odtwarzaczu, gdzie można równocześnie wyświetlić dwie wersje napisów – oryginalną angielską i polską – jedne napisy pojawiają się wtedy na górze a drugie na dole. (Wiem, że komputerowy PowerDVD ma taką opcję, pewno są jeszcze inne podobne odtwarzacze). Wtedy można najlepiej porównać. No cóż, a lektora to pewno najlepiej słuchać przy włączonych napisach po angielsku. Przy wyłapanej różnicy jeszcze sprawdzić, czy napisy ang są wierne wypowiedziom – zazwyczaj w LOTR są, ale lepiej sprawdzić, bo w niektórych filmach są skracane.

Tutaj masz link do strony z pełną transkrypcją dialogów z wersji rozszerzonych

http://www.tk421.net/lotr/film/

a tutaj do dyskusji, gdzie pisaliśmy o kilku błędach

http://www.filmweb.pl/film/W%C5%82adca+Pier%C5%9Bcieni%3A+Dru%C5%BCyna+Pier%C5%9 Bcienia-2001-1065/discussion/Prawa+do+Silmalirionu,2588340

Aha, są czasem różnice w polskich napisach między wersją zwykłą i rozszerzoną, więc weź to też pod uwagę :)

Więcej konkretnych przykładów nie podam, bo mam ostatnio za mało czasu żeby w tym siedzieć :(
ale może ktoś inny podpowie konkretne sceny.

Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 8
Nerwen_AG

Hej, dzięki za rady i wskazówki :)

Pozdrawiam! :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones