PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1065}

Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
8,0 726 439
ocen
8,0 10 1 726439
8,2 44
oceny krytyków
Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia
powrót do forum filmu Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia

Nie rozumiem dlaczego, ale od jakiegoś czasu Drużyna Pierścienia spadła okropnie w ranking. Pamiętam jak kiedyś trzymała się w top 15 a teraz jest na 43 miejscu?! Co się dzieje z ludzmi co oddają tutaj głosy? Błagam wspomóżcie Drużynie Pierścienia i dawajcie lepsze oceny żeby mógł wrócić tam gdzie należy wśród reszty trylogii w top 20. Ten film na to zasługuje! Wielu uzna (w tym Ja również) że ta pierwsza część jest najlepsza z całej trylogii i Ja naprawdę nie pojmuję dlaczego te arcydzieło tak spadło.

ocenił(a) film na 10
sinex3

Powrót Króla jest na 10 miejscu ;p więc jedna część jest bardziej doceniona przez innych... jeśli ktoś jeszcze zwraca uwagę na rankingi ;P

sinex3

Ranking filmwebu nie jest rankingiem jakości, tylko aktualnej popularności.
Najlepiej widać to po aktorach. Ilekroć ktoś w czymś nowym zagra, leci na szczyt listy, a jak umrze, to już tym bardziej, pierwsza dziesiątka murowana. (Patrz; Alan Rickman - od miesiąca pierwsze miejsce).

Oczywiście najchętniej widziałabym całą trylogię na podium, ale bez przesady, nawoływań robić ku temu nie trzeba.
Każdy obiektywny widz, sam widzi, że jest to dzieło, a innym i tak się nie udowodni.

ocenił(a) film na 10
asa111

Co do aktorów to święta racja, zgadzam się z tym. Ale z filmami popularność raczej nie przechodzi ponad jakością. Co racja to racja, ludzi nie da się namówić jeśli ktoś nie chce... No ale też bez przesady że tak nagle w jednym momencie Drużyna Pierścienia spadła i nadal spada nie wiadomo czemu tak, a inne filmy się trzymają pomimo wszystko. :/

ocenił(a) film na 10
sinex3

Ten fakt smuci, to prawda. Zwłaszcza, że film jest obiektywnie - znakomity.
Niestety wraz z dochodzeniem kolejnych roczników, które oceniają, będzie spadała ocena starszych filmów, które nie prezentuja już idealnych efektów specjalnych i 100% rozwałki.
Niektóre będą się trzymać- patrz Ojciec Chrzestny. Bo takich poważniejszych tematem produkcji gimbaza i dzieciarnia nawet nie podejmie sie zobaczyć - na szczęscie dla tych filmów.

ocenił(a) film na 10
segundajuganda

No w sumie masz racje ;/

ocenił(a) film na 10
segundajuganda

Niestety ale też musze sie z panem zgodzić. Jestem gimnazjalistom i przyznam że w większości moich znajomych takie filmy jak LOTR czy stara saga star wars nie sa przez nich trawione. Wola hobbita i nowa trylogie star wars bo ,,lepiej sie je oglada''. Ja uwazam ze lotr jest znakomity (podobnie hobbit) i mimo upływu lat zdania o nim nie zmienie.

ocenił(a) film na 7
asa111

Każdy obiektywny widz? Prawie się posikałem ze śmiechu jak to przeczytałem. Coś takiego nie istnieje KROPKA. Każda opinia jest subiektywna, a co dopiero widz. Całej trylogii jeszcze nie widziałem, więc nie oceniam, bo wiadomo, że pierwsza część dużej serii zawsze będzie gorsza, ponieważ muszą zrobić wprowadzenie do świata, ale przyznam, że musiałem ten film rozłożyć na 2 seanse, bo zanim weszli do jaskini to prawie usnąłem z nudów. Jako stand alone film dałbym mu 4, jako stand alone fantasy kręcone 19 lat temu, dałbym mu 6. Jako część trylogii? Może mnie zachwyci ale póki co ciemno to widzę.

Gumpor

Nie bronię ci się ze śmiechu posikać jeśli aż tak cię to śmieszy, i choć przyznaję, że pisanie o obiektywnych opiniach jest u mnie zawsze dużym skrótem myślowym, to jednak wierzę, że takie opinie istnieją. Co innego bowiem czy film subiektywnie się podoba, a co innego ocenianie filmów pod kontem technicznym.

I tak, abstrahując od omawianych tu filmów, wiele produkcji może się podobać bądź nie podobać, ale ocenianie efektów, aktorstwa, charakteryzacji i reszty to już coś, o czego ocenę można pokusić się obiektywnie. To że lubię danego aktora nie znaczy, że każda rola mu wyszła. To że lubię dany film nie znaczy, że był bezbłędny. I na odwrót; to że dany film mnie wynudził, nie znaczy że nie widać w nim masy kunsztu, czy to że fabuła mi nie podpasowała, nie znaczy, że nie jest przemyślana.
Pozwolę sobie więc wierzyć w obiektywność, która niezależnie od subiektywności potrafi istnieć.

Aż tak się z tym nie zgadzasz? Nie znasz żadnego filmu który podoba ci się mimo iż widzisz, że jest kiepski?
Nie masz filmu na który nie możesz patrzeć, mimo że sam w sobie jest świetny?
Osobiście nie jeden film oceniam bardzo dobrze (nie mówię już nawet o ocenach na filmwebie), mimo że kompletnie nie trafił w mój gust, ale doceniam jego wykonanie, czy przesłanie. Czy to właśnie nie zalicza się twoim zdaniem pod pojęcie obiektywności?

ocenił(a) film na 10
sinex3

Nie zwracaj uwagi na ranking filmweba. Ten film to geniusz i żaden troll tego nie zmieni. To właśnie przez nich Drużyna spada. Spójrz na użytkownika onuchowska. Przecież to troll 1 klasy. Zobacz jak oceniła trylogie Władcy. Wtedy przekonasz się że niestety coraz gorzej jest z użytkownikami filmweba...

ocenił(a) film na 10
sinex3

ja mam wyje jaja na rankingi bo sa nic niie warte w kazdej kategori :P

ocenił(a) film na 10
sinex3

Dla mnie 3x po 10 dla każdej części! Film jest niesamowity ,klasyka gatunku. Arcydzieło. Klimat filmu i przygoda bohaterów udziela się za każdym razem jak oglądam.Jeżeli chodzi o rankingi, jest wiele wybitnych produkcji ,których nawet w 100ce nie znajdziemy.


A propo brak Oscara dla Enyi za piosenkę "May it be" to skandal.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones