PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1065}

Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
8,0 726 707
ocen
8,0 10 1 726707
8,2 45
ocen krytyków
Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia
powrót do forum filmu Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia

Wie ktoś kim był Sauron? Czy jakimś magikiem jak np Gandalf tylko że potęzniejszym i stał po stronie zła?? Czy czymś jeszcze innym?
Bardzo mnie ciekawi jak on wyglądał bez tego hełmu :/ niestety w filmie nie było nic ukazane...może w ksiażce było to jakos opisane? tak samo jak w przypadku króla nazguli też mnie to ciekawi,natomist tutaj wiem że Król Nazguli (król Angmaru) był czarnoksięznikiem...

ocenił(a) film na 10
Lestat_18

Ponoć spece od efektów Petera Jacksona pracowali nad wyglądem Saurona. Nieskończony efekt ich prac można zobaczyć tu: http://folk.uib.no/hnohf/annatar.jpg
Czarnoksiężnika z Angmaru natomiast można było zobaczyć nawet w filmie:
http://www.elvish.org/gwaith/movie/PDVD_nazg.jpg
i po "oczyszczeniu": http://www.canadianchristianity.com/bc/bccn/0305/graphics/rings-nazgul.jpg

Seba13169

Nazgule przed przemianą w upiory byli ludźmi i wydaje mi się, że wyglądali dokładnie tak jak w filmie.
Sauron był Majarem i mógł przybierać dowolną postać.

ocenił(a) film na 8
Lestat_18

Polecam przeczytać książkę "Silmarillion" J.R.R. Tolkiena. Tam się wszystkiego dowiesz.

ocenił(a) film na 10
Lestat_18

Sauron był sługą Morgotha a w przeszłości jednym z Majarów co oznacza że w pewnym stopniu był równy Gandalfowi. Żeby dokładnie zrozumieć jaką funkcję spełniali i skąd się wzięli musisz się zapoznać z książką Silmarillion. Jest tam opisane stworzenie świata i niemal cała jego historia. Wyjaśnia również pewne rzeczy, których można nie być świadomym po obejrzeniu filmu.

reese

oprócz Silmarillionu przydaje się też oczywiście dodatek do Władcy Pierścieni (ten na końcu Powrotu Króla)
czarodzieje i Majarowie to odrębne kategorie i ciężko ich porównywać. pierwsi zostali przysłani z Valinoru przez Ainurów (tacy bogowie) do walki ze złem, drudzy byli "pomocnikami" Ainurów w Valinorze. przynajmniej o ile dobrze pamiętam, bo chociaż Silmarillion czytałem ze 3 razy, to jednak ostatnio kilka dobrych lat temu

ocenił(a) film na 10
reese

Tu by się można kłócić. W dodatku do Sillmarillion w ideksie imion podążając za imionami Gandalfa można znaleźć informacje że był zaliczany do Majarów. Może więc nie był samym Majarem ale było mu do nich bardzo blisko.

ocenił(a) film na 10
Lestat_18

Gandalf i Sauron byli majarami.
Gandalf w Valinorze nazywany był Olorin czy jakos tak,Sauron początkowo służył Aulemu dopiero poźniej przyłączył się do melkora który dał mu cząstke swojej mocy jak karzdym stworom ktore stworzył czyli np.czatownik,barlogowie (kiedy sie do niego przyłaczyli bo pierwsze byli duchami ognia na usługach valarow).W środziemiu nazwali wszystkich 5 majarow ktorzy na nie przybyli Istarich (chyba) Gandalf był słabszy (siła ducha nie fizyczna)od saurona co mozna wyczytac w II tomie trylogi gdzie Gandalf mówi "Z nikim groźniejszym odemnie się nie spotkacie, chyba że staniecie przed obliczem Czarnego Władcy".

ocenił(a) film na 9
Lestat_18

Gandalf nie był magikiem, do ###. Mógł puszczać po godzinach fajerwerki, ale to była zabawa, a nie fach.

ocenił(a) film na 9
TangoAndWaltz

Co widać chociażby w scenie, kiedy przekonuje Bilba, żeby zostawił pierścień Frodowi.

ocenił(a) film na 8
Lestat_18

1. Jak już wyżej napisano: tak Gandalf jak i Sauron byli Majarami. Co to Majar? Stwórcą wszystkiego był Eru. On stworzył Valarów (tacy jakby bogowie) i Majarów (także istoty święte, ale niżej w hierarchii).
2. Co do wyglądu Saurona to mógł on przybierać różne formy.
3. Każdy z 9 Nazguli był kiedyś człowiekiem.

ocenił(a) film na 10
Lestat_18

There is "The Last Ringbearer" written from Sauron's perspective.

About "evil people and elves" who harm the servants of darkness by not allowing them to kill and torture other creatures of God, which makes their lives unhappy.

"What's this life without murder, pedophilia, incest, torture, war.slavery, lies, deceptions, theft"? the main character asks, "it's not life is a torment, " he says after a while.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones