EnyaI

Eithne Patricia Ní Bhraonáin

8,0
129 ocen muzyki
powrót do forum osoby Enya

Napiszcie jakie utwory NAJBARDZIEJ wam się spodobały? (Nie podważam oczywiście tego że wszystkie utwory Enyi są wspaniałe)
Mnie bardzo się podobają :
1.Athair Ar Neamh (Modlitwa w języku celtyckim..jak dla mnie to BOSKIE)
2.Evening Falls
3.Exile
4.On your shore

...no i oczywiście wszystko inne :D

Unnamed_3

Hm, trudny wybór. Prawdę mówiąc, każdy utwór Enyi jest moim ulubionym, każdy w swoim czasie odkrywam na nowo:)
Obecnie:
1. Book Of Days
2. The Memory Of Trees
3. I May Not Awaken
4. Evening Falls
5. May It Be
6. Wild Child
7. Tempus Vernum
8. Caribbean Blue

Unnamed_3

May It Be najbardziej mi się spodobał. Pewnie ze względu na LotR, jednak inne wykonania też są świetne... :)

Unnamed_3

1. Athair Ar Neamh też :] :] :]
2. Smaointe
3. Lullaby (Song Of The Sandman)


pozdrawiam wszystkich fanów tej Pani - klasa sama w sobie :)

Unnamed_3

Moje ulubione piosenki to:
May It be
Only If
Athair Ar Neamh
Braveheart time
For Aragorn and Arwen

Mimi_2

A ja nie potrafię wybrać :) XD Ona ma po prostu obłedny głos!

Ethlinn

Moimi najlepszymi są:
1. Book Of Days
2. Adiemus
3. Evening Falls
4. May It Be
5. Tempus Vernum
6. Caribbean Blue
7. Only Time

użytkownik usunięty
Unnamed_3

Enya nie ma utworu, który mi się nie podoba, jedne bardziej przeżywam, inne trochę mniej, aczkolwiek moja ulubiona płyta to Shepherd Moons (bardzo osobista...) a utwór - instrumentalny " Lothlorien " - przepiękny utwór, poza tym kojarzy mi się z dobroduszną Galadrielą (kto oglądał Władcę Pierścieni ten wie o co chodzi), normalnie majstersztyk wśród muzyki instrumentalnej... :-)

Chyba nie doceniam "Lothlorien" w pełni, niestety. Enya pojawiła się u mnie później niż "The Fellowship of the Ring" Howarda Shore'a, więc po prostu przywykłam do wersji soundtrackowej. A wizja Enyi jest nieco inna. Ale kocham ją za "May It Be" i za to, że ona również jest oczarowana LOTRem:)

rosarium

To i ja się wpiszę:

Boadicea
Now We Are Free - Gladiator Soundtrack
Return To Innocence

Trochę poSPAMować z nudów nie zaszkodzi ;)

aniolek1234

Now we Are Free śpiewa LISA GERRARD z repertuaru Hansa Zimmera, a nie Enya ;)


Co nie zmienia faktu że muzyka przepiękna :]

mafioso_pl

* Only Time
* Say Oway
* Adiemus :*





Marien

a i oczywiście Boadicea

Marien

Adiemus również nie jest utworem Eny'i.

Say Oway - leżę i kwiczę. 'Sail Away' jest spopularyzowaną nazwą utworu 'Orinoco Flow'.

aniolek1234

Return To Innocence jest utworem Enugmy, natomiast Now We Are Free wykonała Lisa Gerrard :) Może czas się trochę zainteresować audiografią Eny'i :)

Atanamir

No tak, jak zwykle literówka - Enigmy*

Najmocniej przepraszam :)

Unnamed_3

Przede wszystkim On my way home i Boadicea

Ale ogólnie mało co mi się nie podoba. Być samą w domu, pora szarówki, walnąć się na łóżko, gapić się bezmyślnie w okno, a w wieży płyta Enyi... Przepis na jeden z moich najlepszych wieczorów :)

Aquilla

dobre jest też z albumu The Celts:
Samo The Celts
Epona
Riverdance

Marien

Ja te piosenki pamiętałam głównie z dzieciństwa (tak jakby wychowałam się na nich) i dopiero kilka tygodni temu zaczęłam sobie wszystko przypominać.

Głównie:
-Only time,
-Wild Child,
-Only if,
-Caribbean blue (tą pamiętałam troche gorzej, bo jest nieco starsza) :)

GraceG_

Only Time!!!!!!

Unnamed_3

Hej, byłabym bardzo wdzięczna gdybys powiedziala mi jaki tytuł nosi piosenka Enyi w filmie Sleepwalkers? Jesli oczywiscie wiesz... Pozdrawiam.

Violeta_Jarogniewa_Nuri

ten utwór to Boadicea :)
pozdrawiam
http://www.youtube.com/watch?v=kEzpfpaNJfY

Unnamed_3

Hmmmmm, trudny wybór i to strasznie - kocham wszystkie jej piosenki, w każdej odkrywam coś wspaniałego. No ale żeby tak wyróżnić najpiękniejsze to chyba.
"Journey of angels" - z nowej płyty i "Flora's secret".
Pozdrawiam!!!

Unnamed_3

Hmm... trudno powiedzieć, bo uwielbiam wszystkie ;P
Ale mniej wiecej tak:
1.May It Be (chyba dlatego, że od tego zaczęła się cała przygoda z Enyą no i ulubiony film ;P)
2.It's In The Rain
3.Anywhere Is
4.My!My! Time Flies!
5.Wild Child
6.Only Time
I nie wiem. strasznie trudno sie układa xD Najlepiej napisać, że May It be na pierwszym, a cała reszta na 2 ;P

Unnamed_3

Anywhere is, Only if, Adiemus(!), Orinoco flow(od niedawna, nie doceniałam wcześniej tej piosenki)

Unnamed_3

Adiemus nie jest utworem Enyi;) mimo to również go lubię.

rosarium

A... kogo?

warzywniak

Ja z kolei słyszałam, że Adiemus jest wynikiem współpracy Ery i Enyi.

Unnamed_3

Różni artyści pod batutą Karla Jenkinsa
http://en.wikipedia.org/wiki/Adiemus

rosarium

W takim razie czemu ta piosenka jest przypisywana Enyi?

warzywniak

Nie wiem, może dlatego, że wokal jest trochę podobny (chociaż, jak się wsłuchać, to zupełnie nie jej tonacja). Internet jest pełen błędów: Enyi często przypisuje się piosenki Lisy Gerrard, Enigmy, Loreeny McKennitt, Sissel itp. Co należy do dyskografii Enyi łatwo sprawdzić choćby tutaj:
http://enya.com.pl/piosenki
http://enya.sk/discography/tracks.htm

Pozdrawiam:)

Unnamed_3

Bezapelacyjnie moje dwa ulubione utwory tej artystki to Tempus Vernum & Deora ar mo chroi. Mają w sobie tą magię, niesamowity klimat. Dodatkowo Deora posiada bardzo piękny refren, poruszający i oryginalny.

Unnamed_3

Ciężko wybrać. Moim zdaniem najpiękniejszą jej płytą jest (pierwsza o ile się nie mylę) płyta "The Celts". Goroąco polecam wszystkim, którzy jeszcze jej nie znają. Celtycka muzyka - jej żywioł.

maik1

Cóż... moje odświeżone upodobania ^^
Boadicea - (taki średniowieczny nastrój...)
Adiemus - (ah ta Afryka ^^')
The River Sings - (Tak jak bym słyszała nurt rwącej rzeki :))
Athair Ar Nehman - (Miło tak pozwolić sobie na chwilę refleksji przy ów zacnym, spokojnym i pięknym utworku...)
One By One - (Cóż... Nie mam uzasadnienia. Po prostu lubię ^^')
Only if - (Jeden z jej pierwszych utworów, które słyszałam)
Only Time - (od tego utworu wszystko się zaczęło i wpadłam po uszy w jej muzyce, a podobał i nadal podoba mi się strasznie)
i wiele, wiele innych!

PS: Ktoś wspomniał że Adiemus nie jest utworem Enyi... huh?! tyle jeszcze rozpoznaję -.- przesłuchaj zanim powiesz:
http://ziolek90pl.wrzuta.pl/audio/2l7m2eW5B5b/enya_-_adiemus
jak to nie jest Enya to ja jestem Hans Kloss...

Marien

a niee przepraszam ^^ zwracam honor z tym "Adiamus" istotnie nie jest utworem Enyi... Kurde jakie podobne głosy o.O

Marien

Listę utworów błędnie przypisywanych Enyi można znaleźć na oficjalnym forum Enyi: http://unity.enya.com/index.php?showtopic=14374

Pozdrowienia dla Hansa Klossa ;)

Matman_z_Lublina

Ademius, EMmory of trees, Caribbean blue, anywhere is, May it be... Szkoda że nikt nie organizuje jej koncerów w Polsce...:( Chętnie bym posłuchał jej na żywo...

Tatar

Niestety, Enya w ogóle nie zorganizowała jeszcze koncertu. Występowała
wprawdzie na kilku ceremoniach i w programach telewizyjnych, ale to nie to
samo, co taki prawdziwy koncert...

A ulubiony utwór ciężko wybrać... Wszystkie są piękne, a najbardziej chyba
lubię słuchać "Deora ar mo chroi", "The memory of trees" i "The sun in the
stream".

A Adiemus, jak już ktoś powiedział, nie jest utworem Enyi, lecz Enigmy, co
nie zmienia faktu, że również jest wspaniały :)

Pozdrawiam!

użytkownik usunięty
varda_t9506

Nie wiem, jaki utwór jest najpiękniejszy. Ja tam słyszę tylko jej głos. Zawsze tak samo magiczny. Nie ma najlepszego utworu. Jest tylko jej głos.

Tatar

Z tego co wiem, to Enya w ogóle bardzo mało koncertuje. Nie wiem, czy najpiękniejszy (bo pięknych ma naprawdę wiele), ale na pewno wysłuchany jako jeden z pierwszych - Caribbean Blue. I teledysk, którego nie zapomnę do końca życia...

Unnamed_3

Moje ulubione to:
1.Oczywiście - May It Be ;)
2.The River Sings
3.Anywhere is,
4.Caribbean blue
5.Only if
6.Orinoco flow
7.Wild Child

Unnamed_3

Bard Dance




















Unnamed_3

Only time

użytkownik usunięty
Unnamed_3

Exile, After Falls, May it be, A day without rain, Boadicea, Watermark, Only Time...na pewno coś jeszcze przypomniałbym sobie....

Unnamed_3

Trudno jest wybrać najlepsze utwory, bo uwielbiam jej muzykę. Ale jakbym musiał wybrać trzy to:
Caribbean Blue
Only Time
i może z nieco mniej znanych On My Way Home

Unnamed_3

Jak Wam wszystkim bardzo trudno mi powiedzieć... Ale chyba "Listen to the rain". Chodzę do szkoły wokalnej, a tą piosenkę najłatwiej się śpiewa:))) Poza tym "May it be", "Orinoco flow", "Fairytale"... Duuuużo tego:))) ale to taka czołówka. Enya ma CUDNY głos i ogólnie niesamowity talent!!!

VickiAdja

Mi najbardziej podoba się utwór "Orinoco flow".

użytkownik usunięty
angrymilocha

Witam znajomków :D
Ja kocham Anywhere Is. May it be i Orinoco też, ale Anywhere Is jest piosenką, którą znam jeszcze z czasów gdy byłam mała.
Ogólnie kocham każdą piosenkę Enyi.

Ja mam tak samo.

użytkownik usunięty
angrymilocha

Witam mysiu. Fajnie że mamy podobny gust :D

Wszystkie piosenki mi się podobają. A dla mnie "Orinoco flow" jest arcydziełem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones