Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy (2022)
Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy: Sezon 1 Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy sezon 1, odcinek 1

Cień przeszłości

A Shadow of the Past 1h 5m
5,2 3 995
ocen
5,2 10 1 3995
Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy
powrót do forum s1e1

Dialogi grane teatralnie i drewniane (gra aktorska leży)
Rekwizytorium leży - brak spójności i wierności. Są sceny gdzie aktorom zmienia się zestaw rekwizytów. Na dodatek w oddziałach leśnych elfów nie ma wspólnego rekwizytorium tj główny bohater ma miecz, sztylet przy boku i na plecach i łuk z strzałami, a koledzy co najwyżej łuk bez strzał. Już nie mówię o strzałach bo są karbonowe (sic!), Dodatkowo przy zbrojach płytowych jest słabo dobierana wewnętrzna warstwa ta pod płytą - nie ma czegoś na wzór gambesanu czy kolczugi. Za to orki mają - dziwne. U Jacksona nie było takich błędów - była pełna spójność i wiarygodność.
Muzyka - mocno generyczna aczkolwiek da się rozróżnić tematy efów, ludzi, hobbitów ale jest problem z akcentowaniem w scenach - brzmi to mocno generycznie
Efekty są w porządku ale jak się ogląda na większym ekranie czasem widać niedoróbki takie że Jacksonowe ujęcia z lat '90 wyglądały a przynajmniej prezentowały się lepiej.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 3
SickFuck777

Nie liczy się ile ale jak. Jak się nie odnosisz to tego co napisałem to jesteś nie wiele lepszy od trolla.

ocenił(a) serial na 8
Grzegorz_Flakowicz

Przepraszam ale lol

ocenił(a) serial na 2
SickFuck777

A ja się z nim zgadzam, a mam więcej ocen od Ciebie, więc wygrałem dyskusję.

ocenił(a) serial na 1
SickFuck777

A widzisz ja wróciłem na forum dzięki ROP, frustracja potrafi zagonić nas do dawno porzuconych rzeczy. Czasami tak mocno trzymamy kciuki za sukces ulubionej marki/uniwersum, że zaskakująca porażka zmusza nas do wylania frustracji w postaci recenzji. Opinie zawsze mogą być subiektywne, jednak plucie w twarz oddanych fanów, którzy wspierają markę od lat musi spotkać się z odzewem. Może ominął cię toksyczny marketing od amazona? Jednak zapewniam nie był wcale gorszy od tego co zobaczyłem na ekranie w dniu wczorajszym... ogromny smutek, wszelkie nadzieje pogrzebane :(

ocenił(a) serial na 3
SOD1337

Mam niemalże dokładnie takie same odczucia, ja również wróciłem do komentowania jedynie ze względu na rozczarowanie, które we mnie powstało w trakcie oglądania tego dzieła oraz wcześniejsze zażenowanie będące udziałem zapoznawania się z "akcją marketingową" amazonu.

ocenił(a) serial na 1
SickFuck777

wez idz brac swoje wynagrodzenie od amazona

ocenił(a) serial na 1
SickFuck777

Weź spadaj, ocenił bo patrzy realnie a nie ma kisiel w majtkach za papke od bezosa

ocenił(a) serial na 2
Grzegorz_Flakowicz

Zmarnowana okazja na świetny serial. Aż przykro. Chociaż nie jest tak źle jak się spodziewałem. Gdyby dali robić ten serial komuś z klasą a nie znowu jakimś pseudo szolranerom czy jak się tam nazywa ten nowy zawód, to serial mogłoby być świetny. No szkoda.

seastian

O dokładnie to. Nie rozumiem dlaczego taki budżet dostają twórcy bez odpowiedniego zaplecza. Chciałbym zobaczyć jakie arcydzieło wykręciłby taki Vince Gilligan za takie pieniądze.

Grzegorz_Flakowicz

niestety musze się zgodzic, sztuczne dialogi , marniutka gra aktorska i jakoś to tak wszystko razem nie jest wiarygodne

Grzegorz_Flakowicz

no i jak sobie przypomnę Aramajo w " co kryją jej oczy" i porównam z tym co tu prezentuje to wygląda jakby całkiem olał sprawę.

ocenił(a) serial na 3
Grzegorz_Flakowicz

Twoje uzasadnienie mówi tylko o tym, że nie Rozumiesz czym lotr jest.

ocenił(a) serial na 3
Polindak

Ja w tym nie widzę nic z LORT poza nazwami i imionami. Dlatego nie oceniałem pod LOTR, bo jakbym jeszcze to dodał to wszystko jest wypaczone.

ocenił(a) serial na 8
Grzegorz_Flakowicz

Masakra żeby aż do takich rzeczy się przyczepiać. Kto normalny w ogóle zobaczy takie szczegóły podczas oglądania?

ocenił(a) serial na 3
pierscienwladzy

Możesz podać jakieś argumenty, które przekonają ludzi zaznajomionych z twórczością Tolkiena, wyrażających swe negatywne opinie o tym dziele, by ocenili to co zdążyliśmy zobaczyć w tych dwóch odcinkach i materiałach promocyjnych - na 8, jak Ty?

ocenił(a) serial na 8
Wake_up_sheep

A po co? Was nikt do niczego nie przekona. Niektórzy już narzygali na serial widząc tylko zwiastun. Przekonaj mnie, że ten serial zasługuje na 1.

ocenił(a) serial na 3
pierscienwladzy

Przecież ja dałem serialowi 3 gwiazdki dlaczego więc mam uzasadniać nie swoje wybory?

ocenił(a) serial na 2
pierscienwladzy

Śmieszne że ludzie dający 1-3 argumentują a ludzie 8-10 nie mają żadnych tylko piszą że śmieszne, trolle itp

ocenił(a) serial na 8
Maximus_13

Gdzie te argumenty?

ocenił(a) serial na 2
pierscienwladzy

Udajesz głupiego czy ignoranta?

ocenił(a) serial na 8
Maximus_13

Nikogo nie udaję.

ocenił(a) serial na 2
pierscienwladzy

Ok to dziękuję za potwierdzenie że taki jesteś i bez odbioru :)

ocenił(a) serial na 8
Maximus_13

To jest tylko Twoje zdanie

pierscienwladzy

Oglądałeś Nobody's Looking? jak tak Co sadzisz o wstawianiu do normalnego świata istot nadprzyrodzonych?

ocenił(a) serial na 2
Grzegorz_Flakowicz

Ciekawe spostrzeżenia. Tylko poszerzają moją własną listę bolączek związanych z tym serialem. Rozumiem, że osoby bez drygu do tego rodzaju detali, jakie tu zostały wymienione, mogą je uznać za drugo-, a nawet trzeciorzędne, jakkolwiek chyba po to pasjonaci zdobywają wiedzę w niszowych tematach, żeby potem móc dzielić się nią z szerszą publiką i tym sposobem dokładać cegiełkę - że się tak górnolotnie wyrażę - ku chwale cywilizacji. Ja zatem jestem wdzięczna za komentarz.

Natomiast tych, którzy podobnych pasjonatów nie zaliczają w szereg "normalnych" odsyłam do ich własnych niszowych pasji, o których nie mogą nawet z rodziną czy kumplami pogadać, bo owi tracą wątek po trzech zdaniach. Każdy ma takie coś w życiu. Dla niektórych to tajniki historycznego uzbrojenia, dla innych produkty lokalnych browarów. Wszystko to ma potencjał nas wzajem ubogacić.

Peace.

ocenił(a) serial na 5
ardisgreenwater

Niby masz rację, ale... "tajniki historycznego uzbrojenia". No właśnie to świat fantastyczny, wiadomo pokazany w czasach "dawnych", no ale zupełnie nie historycznych. Dodatkowo u Tolkiena nie było za dużo opisów dotyczących uzbrojenia, no chyba że były opisywane konkretna broń jak miecz Turina, czy Gandalfa. Generalnie pisał o "pięknych zbrojach", "wysokich mężach". Ci mieli miecze, ci włócznie, ci topory, a resztę trzeba sobie wyobrazić. To ilustratorzy tacy jak Lee, czy Howe ukształtowali LOTR, no ale to była ich własna interpretacja.

Grzegorz_Flakowicz

Dialogi teatralne? Tak powinny rozmawiać elfy. Tak powinny się zachowywać. Dla kontrastu mamy rozbrykanych Harfootów.
Odcinek wprowadza w świat, Za mało mówi o mitologii, zbyt słabi uzasadnia wojnę z orkami i Morgothem. Ale może chodzić bez o prawa.

ocenił(a) serial na 3
pandada

W LOTR masz przedstawione w jaki sposób elfy powinny się zachowywać i rozmawiać, tutaj mamy parodię elfów, która dotyczy również ich wyglądu.

Wake_up_sheep

Ale dlaczego tamta ekranizacja ma wyznaczać wzorzec?
Elrond jako półelf ma jakieś poczucie humoru. Reszta wypowiada się z wyższością lub bardzo formalnie
Tak jak w LOTR elfowie są wybitni w tym l, co robią. Tu jest to wytłumaczone setkami pat praktyki.

ocenił(a) serial na 3
pandada

A kto powiedział, że LOTR ma wyznaczać standardy? Tolkien to zrobił, a Jackson i spółka starali się jak najbardziej tego trzymać, a w przypadku serialu mamy na tym polu jedno wielkie odstępstwo. Do tego te piramidalne bzdury i wiele mankamentów w różnych aspektach warsztatowych, a teraz krzyk, że coś mające w nazwie Władca Pierścieni i wykonane jest słabo nie podoba się olbrzymiej rzeszy widzów.

Sposób wypowiadania się elfów ma nas przekonać, że słyszysz elfa opisanego przez Tolkiena, a nie jego karykaturę od ich wyglądu rozpoczynając na zachowaniu kończąc.

ocenił(a) serial na 1
Grzegorz_Flakowicz

Jest coraz gorzej.

ocenił(a) serial na 9
Grzegorz_Flakowicz

Nie wstyd Ci takie kacapały opowiadać?

ocenił(a) serial na 3
nillvo

Nie wstyd Ci nazywać brudnej kałuży obfitą krynicą?

ocenił(a) serial na 5
Grzegorz_Flakowicz

Generalnie to raczej się z tobą nie zgodzę. Serial jest marny, ale akurat z innych powodów. Wg mnie casting jest zrobiony bardzo dobrze i aktorzy są naprawdę nieźli. Szczególnie dobrze wypada król Durin, Hartootowie, ale i Elendil świetnie dobrany. Co do kostiumów i rekwizytów to chyba za bardzo się czepiasz. Zbroja taka, czy śmaka. To nie średniowiecze, tu nie ma jakiś realnych wyznaczników. Zbroje Numenorojczyków są o niebo lepsze niż śmieszne kostiumy żołnierzy Gondoru w Lotr. To samo dotyczy okrętów. To o czym piszesz to detale, które mogą kłuć w oczy ludzi, którzy znają się na broni, tak jak ty. Generalnie problemem tego serialu jest fabuła i scenariusz, które nie są spójne z historią opowiedzianą przez Tolkiena. (np trzy okręty wielkiego Numenoru wysłane na podbój Śródziemia, no i ten barlog 500 lat za wcześnie) oraz ogólne rozwleczenie całej opowieści. Tak historia mogłaby być opowiedziana w 6 odcinkach. A no i z tą spójnością u Jacksona też trochę pojechałeś - np. niekończące się strzały w kołczanie Legolasa;)

ocenił(a) serial na 3
toton

Nie chodzi o spójność z historią Tolkiena tylko z logiką. Autorzy notoryczne w każdym odcinku gwałcą logikę:
- pływanie setek mil w pław
- magiczne odnajdywanie się
- głupia naiwność postaci najlepiej widać w dialogach Gilgalada i Elronda o mithrilu
- stylizacja dialogów na siłę - dialogi Elronda z Durinem
Ja tego serialu nawet nie chcę oceniać w spójności z Tolkienem bo będzie jeszcze gorzej. Co do zbroi toś kolego pojechał u Jacksona zbroje były stylizowane na średniowieczne i były z stali, żelaza czy skór a tu masz plastikowe wydruki 3D. Porównaj sobie zdjęcie Isildura od amazona i Jacksona.

ocenił(a) serial na 5
Grzegorz_Flakowicz

Chodzi jednak o spójność z Tolkienem. W dodatku do WP jest parę stron o Numenorze, bardzo niewiele, spore pole do popisu dla scenarzystów, bo mnóstwo rzeczy można dodać, ale nie należy przeinaczać tych paru faktów, które podał Tolkien. I jeżeli jest napisane, że Numenor to była potęga, do tego potęga wyspiarska, a wysyłają trzy okręty, no to jest to dramat. Zwłaszcza, że w CGI to mogą zrobić tych okrętów z pitset. No iten nieszczęsny Barlog, który jest zupełnie z innej historii.
Co do reszty to masz rację, oprócz dialogów Elronda z Durinem, bo ten wątek jest akurat ciekawy i w duchu Tolkiena. I nie wiem, o co chodzi ze stylizacją dialogów na siłę.
Co do zbroi to chyba kwestia gustu, ubiór Rohańczyków był super, ale zbroje Gondoru i jego rycerze, którzy byli tylko od obijania przez orków nie przekonały mnie. W filmie nie ważne z czego rzeczy są zrobione tylko jak wyglądają. A dla mnie zbroje Numenoru wyglądają bardzo dobrze.

ocenił(a) serial na 3
toton

To powiedz mi które jest lepsze:
https://static.wikia.nocookie.net/lotr/images/2/2c/Elendil_during_the_Last_Allia nce.jpg/revision/latest?cb=20130127055317
czy:
https://preview.redd.it/elendils-awesome-armour-ep-5-v0-6ukva4vn2rp91.jpg?width= 540&format=pjpg&auto=webp&s=99e1a234fee04599e80e9877793542a82a70bd2a
to jest ta sama postać pierwsze u jacksona drugie od amazonu

ocenił(a) serial na 3
Grzegorz_Flakowicz

Przepraszam pierwszy link nie działa tu jest nowy
https://www.darksword-armory.com/wp-content/uploads/2018/10/king-of-armor-Elendi l-lotr-lord-of-the-rings.jpg

ocenił(a) serial na 5
Grzegorz_Flakowicz

Co to znaczy lepsze? Numenor był niesamowitym miejscem, mityczna Atlantydą to i zbroje mieli bajkowe. Osobiście podoba mi się bardziej zbroja od Jacksona, ale od Amazonu bardziej pasuje i jest spójna z całym miastem i okrętami. Chcesz zobaczyć kiepskie zbroje to obejrzyj żołnierzy Nilfgardu z pierwszego sezonu wiedzmaka

ocenił(a) serial na 3
toton

Numenor był zaawansowany technologicznie a tu tego nie widać, bo zbroje mają z byle czego - nie stali. Jedynie w tym typie zbroi dobrze wygląda zbroja a'la łuskowa Halbranda - numenoryjskie to jakaś porażka.

ocenił(a) serial na 2
toton

"Zbroje Numenorojczyków są o niebo lepsze niż śmieszne kostiumy żołnierzy Gondoru w Lotr."

Co było w nich śmiesznego?

ocenił(a) serial na 5
nazuul

Hełmy na przykład i taka sztuczna nowość. Jakby właśnie z fabryki wyszli. Oczywiście nie mówię o Boromirze i Faramirze.

ocenił(a) serial na 2
toton

Aha, nie zauważyłem. Za to zauważyłem fatalne zbroje łuskowe w Pierścieniach Władzy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones