Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy
powrót do forum 1 sezonu

Po obejrzeniu tych 8 odcinków gdyby zadać pytanie o czym był ten serial, co opowiadał, co chciał pokazać na każde z tych pytań trzeba odpowiedzieć "nie wiem". To jest coś niezwykłego, bowiem zmarnować 8 odcinków, ponad 11 godzin na to by ulepić kilka scen w CGI i wydać 500 baniek to trzeba być już mistrzem w swoim fachu. Powiedzmy że mamy tam cztery główne linie fabularne z których każda, gdyby o tym pomyśleć jest po nic. Jedyny wątek jaki nas potrafi zatrzymać to relacje Durina i Elronda ale to tylko dlatego że czuć tam chemie. Natomiast gdyby zastanowić się nad sensem tego wątku to go nie ma bowiem jego rozwiązanie ostatecznie niczego nie zmienia. Nie ma w tym serialu kompletnie żadnej stawki ani nie ma celu. Pod koniec serialu nagle w 10 min pojawiają się pierścienie władzy, Sauron i Gandalf. Tylko że Ja mam to kompletnie w nosie. Nie wiem kim jest Sauron i czemu mam się go bać, nie wiem co robią pierścienie i dlaczego są takie ważne i nie wiem co ma zmienić w świecie pojawianie się Istari. Znaczy wiem, bo czytałem Władcę ale jeżeli nie odnosimy faktów które poznajemy do historii którą znamy z innych mediów to fakt że Sauron jest Sauronem nikogo nie obchodzi. Wiem że jest zły bo mi tak powiedziała Galadriela i to tyle. Niemal najważniejszym punktem kulminacyjnym jest walka kilku kolesi o wioskę bez znaczenia. I to niby ma być tak bardzo ważne bo coś tam. Tak słabego scenariusza nie miał nawet Miecz Prawdy a i więcej sensu doszukiwał bym się w Młodym Herkulesie. Gdyby to nie był Tolkien i ładunek sentymentu jaki w sobie niesie to nazwisko to pies z kulawą nogą by tego gniota nie chciał oglądać po 2-3 odcinku.

ocenił(a) serial na 1
ViennM

masz absolutną rację. przy tym serialu "magnaci i czarodzieje" to absolutne mistrzostwo przemyślanej fabuły... a przy tym nie nudzi tak ja ROP :)

ocenił(a) serial na 2
ViennM

Rasizm się wylewa z tego komentarza toksycznego fana Tolkiena.


Teraz na poważnie: bardzo trafny komentarz (tj. miałem rzecz rasistowski). To, co jest istotne, zdarzyło się w ostatnim odcinku sezonu. Cała reszta miała jedynie prowadzić do tego, ale dlaczego okrężną drogą to nie wiadomo. Dowiedzieliśmy się za to, że hobbici lubią ślimaki a elfowie zabierają Numenorejczykom pracę. Sceny, które mi się podobały, często wyglądały jak dodane po czasie, nie miały większego związku z głównymi osiami fabuły.

ocenił(a) serial na 3
ViennM

Wiem że jest zły bo mi tak powiedziała Galadriela i to tyle.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            w porownaniu do tego wyjasnienia, wyjasnienie zła Saurona i, dlaczego jest wrogiem w starym filmie było zrobione sensownie. chociaż nie dali wyjasnienia jego pochodzenia, bo do tego praw nie mieli. Ale jego potega w starciu z armią Elendila, gdy rozrzuca wojsko jak zabawki, jego plan zdominowania calego żyia na ziemi poprzez magiczne pierscienie, pokazanie jego orczej armii, pokazanie torturowania jenca, pokazanie co najmniej niepokojących Nazguli jako głównych jego sług - to wszystko lepiej oddaje kim jest Sauron i czemu jest wrogiem niż to, jak zrobil to serial - z ktorego wynika glownie że Galadriela go nie lubi. 

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones